У Харкові наукову медичну бібліотеку насильно переселили до діючого туберкульозного санаторію!

Гучний скандал набирає оберти в Харкові, де за ініціативи та сприяння Харківської обласної державної адміністрації найстарша в Україні наукова медична бібліотека була переселена до діючого Обласного дитячого туберкульозного клінічного санаторію.

До серпня 2017 р. бібліотека розташовувалася у географічному центрі міста в добре обладнаному, зручному і пристосованому для відвідувачів приміщенні за адресою: пл. Поезії, 5. Такі комфортні умови дозволяли науковому закладу успішно займатися не лише своєю профільною роботою, але й здійснювати численні просвітницькі та культурологічні заходи, які збирали широкі кола учасників. Очевидно, такий стан речей видався комусь дуже незручним і невигідним, а можливо — й небезпечним. Комусь конче потрібно було докорінно змінити позитивну ситуацію й зруйнувати в Харкові суспільноважливий майданчик національної медичної думки. Причому зруйнувати хижо, нахабно й демонстративно-цинічно — на очах у всієї харківської громади, яка одностайно виступила проти переселення бібліотеки.

Факт залишається фактом — кілька місяців назад нині діюча Обласна державна адміністрація прийняла фатальне рішення про переведення Харківської наукової медичної бібліотеки до Обласного дитячого туберкульозного клінічного санаторію, що знаходиться на виселках міста за адресою: вул. Архітекторів, 40.

Хто із сміливців зможе доїхати до нового місця розташування бібліотеки залишається під знаком питання. І мова зовсім не стосується далечини та незручністі доїзду — якихось 2 кілометри лісом від зупинки автобуса може здолати кожен мотивований медик чи студент медицини. Мова йде про об’єктивну загрозу бути інфікованим туберкульозною паличкою, яка попри всі психологічні й косметичні бар’єри цілком реально може зберігати свою активність у профільному стаціонарі, де нині знайшла свій притулок бібліотека.

Отже доля колись славної Харківської наукової медичної бібліотеки сьогодні виглядає коли не приречено, то досить похмуро-сюрреалістично…

Що саме стимулювало рішення посадовців про переселення бібліотеки можна лише гадати — гіпертрофоване жлобство, неприхований саботаж чи чергове завдання північного сусіда із гібридного руйнування української медицини? Адже у прифронтовій зоні, де знаходиться Харків подібні дії мусять сприйматися громадськістю передусім як вияв підступної атаки ворога, що спрямована на стагнацію української медичної науки та деморалізацію харківської наукової спільноти.

Так чи інакше, але перед нами — наочне порушення відомими харківськими чиновниками низки діючих законів України. Злочинів, за які можновладці мусять понести не лише кримінальну відповідальність, але й беззаперечно та зі спокутою повернути Харківську наукову медичну біліотеку в її історичне приміщення за адресою: Харків, пл. Поезії, 5.

Павло КЛЕНЕНКО,
Харків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *