"Галя на Марсі" -…

Галя ось уже четве…

Яким чином журналіст може…

Якщо Ви працюєте ж…

Тиждень молінь за єдність…

По всьому світі від…

Свята Літургія за єдність…

Свята Літургія за є…

Творчість, яка ніколи не…

17 грудня 2019 року…

«
»

Національна Гвардія України показала історичну правду про блискучу перемогу під Семенівкою 5 травня 2014 року (ВІДЕО)

Під Семенівкою, що на околиці Слов’янська, пройшла реконструкція бою українських спецпризначенців з бойовиками під проводом російського терориста Гіркіна, що відбувся 5 травня 2014 року.

Документальний фільм під назвою “Бій під Семенівкою. 5 травня” про блискучу перемогу захисників України знімали на місці реального бою за участю учасників тих подій.

“Ми відновлюємо історичну правду про бій під Семенівкою, який відбувся тут 5 травня 2014 року. У цьому питання нас підтримало Міністерство інформаційної політики завдяки чому ми змогли розпочати цей знімальний процес”,- зазначив прес-секретар командувача Національної гвардії України полковник Вадим Голуб.

Кінопродюсер Артем Колюбаев розповів, що під час спілкування з представниками Національної гвардії України інтереси творчого колективу в екранізації та героїзації української армії збіглися й було вирішено зняти історичний фільм на основі реальних подій та свідчень учасників того бою.

5 травня 2014 року, гвардійські спецназівці увічнили себе і Національну гвардію бойовою славою під час запеклих боїв біля населеного пункту Семенівка. Блискуча операція українських військових не тільки зберегла життя мирних людей, але й вибила ворога з займаних ним позицій.

Вранці 5 травня два розрахунки по 10 військовослужбовців калинівського оперативного полку з бійцями спецпідрозділу СБУ “Альфа” та десантниками Збройних сил на БТРах рушили в напрямку Слов’янська. Та в районі залізничного мосту біля Семенівки українські військові потрапили в засідку.

На допомогу побратимам висунулася тактична група, що складалася з гвардійців загону спецпризначення Західного та Південного територіальних управлінь, “омегівців” та спецназівців київської посольської бригади.
Бій із сепаратистами тривав кілька годин. Зайнявши позиції у житлових будинках, ворог вів шквальний вогонь по українських військових. Та завдяки вмілим діям спецназівців бойовики зазнали значних втрат – більше 40 загиблих і 200 поранених, та відступили до промзони Слов’янська. При цьому українські військові зберегли життя десятків мирних людей, які перебували в населеному пункті. Загальна ж чисельність українських сил складала до 90 військовослужбовців.
Над кінореконструкцією працювала команда Mainstream Pictures за підтримки Міністерства інформаційної політики разом з прес-службою Національної гвардії України.

Фільм хронологічно описує хід подій того дня та заснований на розповідях реальних очевидців й учасників бою, спецпризначенців загону “Омега” та командувача НГУ генерал-полковника Юрія Аллерова.

Олександр КУЗЬМЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *