Розділ: Новини

Всі новини, публікації

Ходові випробування айлендів “Старобільськ” і “Слов’янськ”

В морі екіпажі катерів відпрацювали дії швартових команд, здійснили огляд всіх систем і механізмів, перевірили маневрені та швидкісні властивості "Слов'янська" та "Старобільська".
Протягом ходових випробувань військові моряки переконалися і в ефективності встановленого обладнання та стабільній роботі головних систем.
Для українських військових моряків це був перший вихід в Чорне море на катерах такого типу.
Разом з екіпажами оцінювали морехідні якості катерів і кореспонденти ТРС МОУ "Бриз".

Джерело

Докладно...

“Україна отримає ще 3 катери класу Island” – тимчасово повірений у справах США в Україні

Урочистий захід з нагоди підняття прапорів ВМС ЗС України та включення до корабельно-катерного складу українського військового флоту катерів типу Island «Старобільськ» і «Слов’янськ», та пошуково-рятувального судна «Олександр Охрименко», відвідав тимчасово повірений у справах США в Україні Джозеф Пеннінгтон. Виступаючи перед присутніми, пан Джозеф зауважив, що введення цих катерів до корабельно-катерного складу ВМС значно підсилить спроможності українського флоту: «Катери забезпечуватимуть більшу ситуаційну обізнаність у Чорному морі, підвищуючи безпеку узбережжя, судноплавних шляхів України і допоможуть Україні у запобіганні контрабанді у її водах.»
Під час вітального слова тимчасово повірений у справах США в Україні Джозеф Пеннінгтон запевнив присутніх у незмінності зовнішньополітичного курсу США щодо боротьби України з російським агресором: «З початку цієї кризи США та їх європейські партнери були об’єднані на захисті суверенітету та територіальної цілісності України. Українська декларація держсекретаря США Помпео від 25 серпня 2018 року була чіткою і однозначною заявою щодо політики США. Ми не визнаємо і не будемо визнавати спроби Росії анексувати Крим, наші санкції, пов’язані з Мінськими угодами залишаться в силі, поки Росія повністю не виконає Мінські угоди та не вийде з Донбасу, наші санкції, пов’язані з Кримом, залишаться в силі, поки Росія не поверне Україні контроль над Кримським півостровом. Сполучені Штати, як стратегічний партнер Укарїни, пишаються тим, що надають підготовку, обладнання і техніку, а також дорадчу допомогу, щоб підтримати Україну у захисті свого суверенітету і територіальної цілісності та в реалізації своїх прагнень до набуття членства в НАТО. Ми будемо стояти поруч з Україною на кожному кроці цього шляху.»
Тимчасово повірений у справах США в Україні наголосив на продовженні та поглибленні співпраці з Україною: «В рамках нашої підтримки України на додачу до двох патрульних катерів класу Айленд, які ми передаємо сьогодні, США нададуть три додаткові катери цього ж класу – це катери берегової охорони США «Окакок», «Вашингтон» та «Киска», які в подальшому збільшать військово-морські спроможності ВМС України. США будуть продовжувати надавати допомогу у сфері безпеки для підтримки України в умовах російської агресії, не тільки надаючи підготовку та техніку, таку як патрульні катери класу Айленд, але й надаючи радників з питань оборонної реформи та забезпечуючи підтримку військовослужбовцям всіх військових звань для сприяння Україні в розвитку спроможних та професійних ЗС.»

Джерело

Докладно...

Мустафа Джемілєв. «Вірний союзник та славний полководець»

13 листопада 2019 року лідеру кримськотатарського народу, одному з моральних авторитетів сучасної незалежної України Мустафі Джемілєву виповнюється 76 років. Цикл публікацій про його життя підготувала історик із Криму Гульнара Бекірова. (Частина 4. Частина 1 ‒ тут, частина 2 ‒ тут, частина 3 ‒ тут) «Для України він ‒ вірний союзник і славний полководець, який привів…

Докладно...

«Севастопольці хочуть бути почутими»: чи скасують у місті заборону на протестні акції?

Конституційний суд Росії визнав протизаконними регіональні заборони на публічні акції, які ухвалюються локально місцевими органами державної влади. Це рішення побічно має торкнутися й анексованого Севастополя, де підконтрольний Москві уряд ухвалив низку обмежувальних заходів, щоб заборонити протестні мітинги в центральній частині міста. Чи будуть ухвалені зміни до російського законодавства міста та що думають із цього приводу…

Докладно...

Пошуково-рятувальне судно “олександр Охрименко” прийняте до складу ВМС ЗС України

Судна з такими функціями дотепер на українському військовому флоті не було, адже корабель здатний виконувати широкий спектр як аварійно-рятувальних, так і водолазних, судно-підйомних, підводно-технічних, гідрографічних, науково-дослідницьких, протимінних та інших завдань. Наразі триває навчання членів екіпажу, для якого розроблені спеціальні програми за сприяння міжнародних експертів.

Джерело

Докладно...