Розділ: Світлини

Фотоматеріяли

Владика Василій та представники Харківського Екзархату взяли участь у прощі монашества УГКЦ до Луцька

Напередодні дня богопосвячених осіб, 9 лютого, відбулася всеукраїнська проща монашества Української Греко-Католицької Церкви, яка цього року проводилась у місті Луцьк. Гаслом спільної зустрічі стали слова священномученика Омеляна Ковча: «Мій володар — Христос, і я буду йому вірний». Кількасот богопосвячених осіб з різних куточків України зібралися на молитву у храмі Василіянського монастиря св. Василія Великого, де…

Докладно...

Харківські кобзарі у Краснокутську

17 жовтня 2018 року близько 150 учнів Краснокутського району мали унікальну можливість послухати кобзарський концерт на тематичному заході, що був ініційований та організований автором книги «Останній кобзар Слобожанщини», учителем Олексіївської ЗОШ Юрієм Миколайовичем Свистуном та підтриманий Краснокутською районною державною адміністрацією та відділом освіти. Захід був присвячений нашому видатному земляку, відомому бандуристу Івану Іовичу Кучугурі-Кучеренку. В…

Докладно...

Встановлено пам’ятник знаковому харківському журналісту Владиславові Проненку

15 серпня виповнилося б 58 років Владиславові Проненку — знаковому харківському журналісту, публіцисту, автору багатьох актуальних статей та низки документальних фільмів. Завжди небайдужий до громадської діяльності, він брав активну участь і у церковному житті. Друзі та знайомі, колеги та однодумці підтримали ініціативу Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, храму св. Димитрія Солунського, де Владислав був від самих початків,…

Докладно...

Хто пам’ятає — той перемагає!

Восьмого Травня іду рано вранці біля обласної прокуратури і бачу — вночі кацапи попрацювали. Нічого дивного і нового для мене: вони не хочуть, щоби наш народ пам’ятав і перемагав. Вони причепили свою наліпку приблизно такого вигляду: Але ми знаємо, що вони — не тиґри, а просто колоради. Цього року приклад їхньої “культури”, “честі” та “управління”…

Докладно...

До 105-річчя харківського кобзаря Анатолія Парфіненка (Парфиненка) (24.04.1913 – 09.03. 1992)

24 квітня виповнюється 105 років від Дня народження відомого харківського кобзаря Анатолія Захаровича Парфіненка (Парфиненка). Народився Анатолій Парфіненко 24 квітня 2013 року у с. Покровському на Катеринославщині (Дніпропетровщині). Його батько – Захар Парфіненко був кадровим офіцером російської армії, згодом – армії УНР. Мати працювала робітницею на місцевій швейній фабриці. У Анатолія був молодший брат –…

Докладно...

“Досить смертей!” – безпечного переходу вимагають мешканці Малої Данилівки та Олексіївки

Мешканці с. Мала Данилівка Дергачівського району провели 10 лютого 2018 року акцію за побудову регульованого переходу через автомобільну дорогу загального користування державного значення М-03 Київ-Харків-Довжанський на відрізку, який відноситься до м. Харкова та називається Лозовеньківським проспектом (в точці з координатами 50°03’11.0″N 36°10’44.7″E). Автомобільна розв’язка між Харковом та Малою Данилівкою Дергачівського району не враховує активний пішохідний…

Докладно...

Концерт, виступи та екскурсії — відбулися заходи до 140-річчя Гната Хоткевича

За ініціативи Харківської крайової організації Спілки Української Молоді, Фонду імені Гната Хоткевича 6-7 жовтня 2017 року відбулися урочистості до 140-річчя від Дня народження видатного діяча української культури, письменника, музиканта і громадського діяча Гната Хоткевича. 6 жовтня за участі сучасних виконавців на традиційних кобзарських інструментах – кобзі, бандурі, лірі, фольклорного гурту “Муравський шлях” було проведено урочистий…

Докладно...

Туберкульозна паличка в подарунок, або Як у Харкові медичну бібліотеку децентралізували

Нещодавно Харківська обласна державна адміністрація анонсувала офіційне переселення Харківської наукової медичної бібліотеки з центру міста (майдан Театральний, 5) до КЗОЗ “Обласний туберкульозний клінічний санаторій” (вул Архітекторів, 40). У своїй аргументації доцільності подібного рішення у листі 01-37/7001 від 06.09.2017 р. заступник голови Харківської обласної державної адміністрації М.Є. Черняк зокрема зазначав: “…переведення відділів КЗОЗ Харківської наукової медичної…

Докладно...

Чиновники Харківського району дискутували, чи варто врятувати від руйнування хату в Бабаях, де творив Григорій Сковорода

Гаряче обговорення відбулося на засіданні постійної комісії з питань освіти, культури, молодіжної політики фізичної культури і спорту Харківської районної ради. Дискусійним стало питанням доцільності проведення робіт щодо порятунку хати Сковороди в селищі Бабаї від знищення. Пам’ятка місцевого значення, хата 17 століття — одна з небагатьох житлових будівель такої давності на Харківщині під загрозою повної руйнації.…

Докладно...

Заповіт Валерія Бондаря. До таємниці пам’ятного знаку УПА в Харкові

Коли творча людина відходить ув інший світ, найважчим  для близьких і знайомих є змиритися з раптовим почуттям пустки, незаповненості простору, який за свого життя  ця людина творила і через який впливала на зовнішній світ. Почуття відміни присутності митця в рідному колі однодумців, прихильників і просто шукачів світлого й вищого є непереборно важким і гнітючим. Проте, нерідко трапляється…

Докладно...

Будинок, де жив Сковорода. Серпень 2017 р. (світлини)

Як раніше було повідомлено, навколо питання про можливість присвоєння звання «Почесний громадянин» Харківського району розгорілись дискусіями. Громадські активісти та частина депутатів Харківської районної ради виступили проти того, щоб це почесне звання було присуджено голові селищної ради селища Бабаї Олександру Морозу, приводячи в якості аргументів повну невідповідність того, що заявлено в поданні його на це звання…

Докладно...

«Кобзарська Трійця–2017»: замість підсумків

Нещодавно в Києві в Національному центрі народної творчості «Музей Івана Гончара» з успіхом пройшов Десятий Фестиваль епічної традиції «Кобзарська Трійця». Відбувся цей захід не бундючно, але знаково. Із дотриманням усіх етичних і звичаєвих норм старосвітського кобзарського виконавства, співоцької філософії, загалом, української народної музичної традиції. І це – попри повний блок фінансової та іншої допомоги з…

Докладно...

Табір СЛОБІДСЬКА СІЧ 2017 (весна)

Серед українських патріотичних таборів для дітей і молоді, які щороку відбуваються на теренах Харківщини помітне місце займає виховних табір “Слобідська Січ”. Заснований 1993 року Харківською крайовою організацією Спілки Української Молоді цей табір має кілька сезонних змін (весна, літо, осінь). Послідовно і наполегливо “Слобідська Січ” протягом багатьох років виконує важливу місію з виховання підростаючого покоління на…

Докладно...

Десятки науковців та представників різних організацій та установ зібрав круглий стіл щодо законопроекту “Про державну мову” в Харкові

Учасники круглого столу обговорили проекти закону України “Про державну мову”. Як відомо, саме зараз в профільних комітетах Верховної Ради готуються відповідні законопроекти до голосування в парламенті. Дискусія іноді була емоційною. Загалом всі учасники так чи інакше говорили про нагальну потребу в захисті української мови та необхідність відповідного закону. Представники вишів, професори, кандидати та доктори наук,…

Докладно...

Вшанування Героїв Крут. Харків

Від року до року вшанування пам’яті Героїв Крут стає у Харкові все більш масовим явищем, залучає широкі громадські кола й набуває нових осмислених форм та рис. З кожним роком подвиг Крутян стає харків’янам ближчим і зрозумілішим з огляду на нинішню війну з північним архетипним ворогом України. 29 січня 2017 року у Харкові було проведено низку…

Докладно...

Акти вандалізму над пам’ятником УПА в Харкові знову стали регулярними. Злочинці під вікнами поліції

Черговий акт вандалізму щодо пам’ятника УПА в Харкові перейшов за шостий десяток. Останні три плюндрування святого для українців місця відбувалися щотижня від 24 жовтня. Тоді плиту били ломом чи іншим предметом, намагаючись розбити на друзки. Наступного тижня безвірки здерли зображення ікони Покрови Пресвятої Богородиці. І ось у неділю, 13 листопада, постамент понівеченого пам’ятника можна було…

Докладно...

Пам’яті Петра Черемського

У десяту річницю відходу у вічність відомого громадського діяча і науковця Петра Черемського друзі і рідні зібралися пом’янути його. Згадували про Петра Григоровича, як про талановитого фізика, який багато зробив для становлення космічної галузі нашої країни. Багато говорили про нього і як авторитетного й дієвого подвижника української культури, краєзнавця, громадського активіста, безпосереднього організатора й виконавця багатьох…

Докладно...

Великодні світлини від п. Миколи Калити. Ніч в монастирі в Покотилівці. День в катедральному храмі на Салтівці…

Великодні світлини від п. Миколи Калити. Ніч в монастирі в Покотилівці. День в катедральному храмі на Салтівці https://www.facebook.com/openkharkiv/posts/1165026410197545 https://www.facebook.com/openkharkiv/posts/1165025880197598 https://www.facebook.com/openkharkiv/posts/1165422786824574…

Докладно...

Храмове свято. Освячення води. Церква св. Миколая УГКЦ, Харків

Прихожани та отці з інших католицьких храмів Слобожанщини та інших куточків України завітали на храмове свято на Салтівку. Врочисту архиєрейську Світу Літургію провадили вл. Василь (Тучапець), екзарх Харківський та вл. Степан (Меньок), екзарх Донецький. Світлини від Марічки Слободенюк:…

Докладно...

28 листопада Україна і світ вшановують 82-і роковини Голодомору

28 листопада священики Харківського Екзархату УГКЦ о. Микола Семинович, о. Сергій Коваль, о. Ігор Табака, священики Харківсько-Запорізької Дієцезії РКЦ, зокрема о. Григорій Семенов, священики Харківсько-Полтавської Єпархії УАПЦ о. Віталій Зубак, о. Павло Кущ, від УАПЦ КП – єпископ Митрофан (Бутинський) та о. Віктор Марінчак взяли участь у міжконфесійній панахиді за жертв Голодомору. У Молодіжному парку…

Докладно...

“СЛОБІДСЬКА СІЧ”: ЖОВТНЕВИЙ ВИШКІЛ

Виховання всебічнорозвинутої, національносвідомої й адаптованої до реальних умов воєнної дійсності України молоді є насьогодні головним завданням Спілки Української Молоді. З метою практичного засвоєння освітніх програм СУМу регулярно відбуваються виїзні вишколи під назвою “Слобідська Січ”. Нині виховний освітній простір “Слобідської Січі” включає в себе підтверджені світовою практикою ефективні і цікаві форми “польової“ роботи з молоддю: таборові…

Докладно...

Робота “Гіппократа” в зоні АТО триває

Маленька група наших фахівців (лікар-анестезіолог та операційна медестра) продовжує працювати в одній із лікарень прикордонної смуги зони АТО. Завдяки запровадженому режиму “перемир’я” кількість поранених зараз суттєво зменшилася. Тому основна робота пов’язана з допомогою цивільному населенню. Тут доводиться робити все і навіть без належної підготовки пацієнта (бо на це інколи немає часу). Досить часто хворі поступають…

Докладно...

Впорядкування Пам’ятного знаку загиблим воїнам УПА

Силами громади Харкова 2 травня 2015 р. було впорядковано символічну могилу загиблим воїнам Української Повcтанської Армії. Пам’ятний знак розташований на території Молодіжного парку, де ще менш як півстоліття тому було міське кладовище. На цвинтарі були поховані відомі науковці, митці, університетська інтеліґенція позаминулого століття. Пам’ятний знак загиблим воїнам УПА – єдиний на східній Україні. Від 2006…

Докладно...

Інтенсивний курс невідкладної домедичної допомоги в екстремальних умовах

Всі охочі змогли пройти вишкіл. Перший день Інтенсивного курсу невідкладної домедичної допомоги в екстремальних умовах. Основи серцево-легеневої реанімації (Basic Life Support).  Слухачі курсу на манекенах вивчають базові навички з проведення непрямого масажу серця, штучного дихання. [vkalbum owner=’-15906610′ id=’214904196′ template=’fresh’] Техніка інфузійної терапії. Тренінг Другий день Інтенсивного курсу невідкладної домедичної допомоги в екстремальних умовах. Тренінг з…

Докладно...

Другий день Інтенсивного курсу невідкладної домедичної допомоги в екстремальних умовах

Техніка інфузійної терапії. Тренінг. Курс проводить медичний загін швидкого реагування “Гіппократ”. Харків [vkalbum owner=’-15906610′ id=’214821188′ template=’fresh’]…

Докладно...

Сьогодні пройшов перший день Інтенсивного курсу невідкладної домедичної допомоги в екстремальних умовах

Основи серцево-легеневої реанімації (Basic Life Support). Навчання в Харкові проводить медичний загін швидкого реагування «Гіппократ» безкоштовно.…

Докладно...

400 днів ранкової молитви

У цей тривожний час для України, коли нам загрожує не тільки зовнішній ворог, але і розлад в родинах на політичному ґрунті, християни всіх конфесій Харкова, не зважаючи на відмінності в Богослужінні, об’єдналися для спільної молитви за мир і духовне відродження України. Ще 2 березня 2014 року, на наступний день після захоплення ОДА і жорстокого побиття…

Докладно...

ПРО ЩО НЕ ВАРТО ЗАБУВАТИ В ЗОНІ ВІЙСЬКОВОГО КОНФЛІКТУ (поради від медичного загону швидкого реагування “Гіппократ”)

Найтиповішою причиною поранень у цій війні є мінно-вибухова травма. За рахунок величезної кінетичної енергії навіть маленький уламок може спричити дуже серйозні ушкодження внутрішніх органів. Врятувати життя людини в цьому випадку може тільки невідкладна, досить складна багатогодинна операція, після якої хворий потребуватиме тривалої і дорогої інтенсивної терапії. Але в багатьох випадках цьому можна запобігти, якщо не…

Докладно...