Розділ: Погляди

Статті, коментарі, публіцистика, аналітика

Український радянський театр. Антиукраїнська радянська влада

31-го березня виконується 97 років знаменитому театру “Березіль”, а 27-го березня — Всесвітній день театру. У ці дні згадуємо, зокрема, імена Миколи Куліша і Леся Курбаса. Ці люди прославили Харків, докладаючи зусиль до побудови саме радянського суспільства, підтримували радянську владу, але були нею знищені. Спробуємо зрозуміти, чому. Розвиток культури і мистецтва в у всьому світі…

Докладно...

Хто пам’ятає — той перемагає!

Восьмого Травня іду рано вранці біля обласної прокуратури і бачу — вночі кацапи попрацювали. Нічого дивного і нового для мене: вони не хочуть, щоби наш народ пам’ятав і перемагав. Вони причепили свою наліпку приблизно такого вигляду: Але ми знаємо, що вони — не тиґри, а просто колоради. Цього року приклад їхньої “культури”, “честі” та “управління”…

Докладно...

Схід і захід разом: у Харківській єпархії УПЦ Київського патріархату служить священик родом з Волині

Отець Юрій Боратинець служить у Харкові вже понад три роки. Приїхав служити до Харківської єпархії Київського патріархату у вересні 2014 року. Одружений з харків’янкою, має двох дітей. Нині є настоятелем храму Святого Духа при Дріжджовому заводі міста Харкова (ТОВ «Компанія Балекс»). Нещодавно о. Юрій відзначав тридцятирічний ювілей; скориставшись цією нагодою, ми вирішили поспілкуватися з отцем…

Докладно...

Не стало знаного українського поета Анатолія Перерви…

Пішов од нас назавжди слобожанський класик української поезії, прекрасний лірик, чудовий гуморист і експериментатор віршування, мій найближчий товариш і побратим Анатолій Антонович Перерва. Майже півстоліття відділяє мене від першої зустрічі з ним. А зимовими київськими днями 1979 року приймав нас обох разом із Іриною Євсою до Спілки письменників Павло Архипович Загребельний. Анатолій зовні тоді був…

Докладно...

У Харкові показали мультфільм знятий в Україні за казкою росіянина Пушкіна. Розбір побаченого дітьми та їх батьками

У харківському кінотеатрі загальноукраїнської мережі «Планета кіно» для маленьких глядачів напередодні 8 березня влаштували передпрем’єрний показ мультфільму «Викрадена принцеса: Руслан и Людмила» за мотивами казки авторства класика російської літератури Олександра Сергійовича Пушкіна. Як журналістам розповіли організатори харківського кінопоказу, за бажанням творців мультфільму, першими глядачами повинні були стати діти сімей АТО, діти-сироти та діти, які потребують…

Докладно...

Герої не вмирають?

Вул. Манізера, 4, будівля Харківського комп’терно-технологічного коледжу НТУ «ХПІ». Саме тут В. Чистилін, декілька днів тому, представив документальний фільм «Герої не вмирають» про події чотирирічної давнини, які досі озиваються щемом у зболених серцях українського народу. В коридорі тече звичайне студентське життя. Хтось обговорює твір, хтось – лекції, хтось – студентське самоврядування і корупцію. Ні слова…

Докладно...

Півтори сотні працівників звільнено останніми днями з Харківської філії Національної суспільної телерадіокомпанії

Загалом в Україні з цієї ТРК звільнено понад тисячі двісті працівників. В Харкові позбавлені роботи журналісти не мають жодних переспектив для працевлаштування. Принаймні так говорять в центрах зайнятості. Масові звільненя відбулися в рамках реформи національної телерадіокомпанії в суспільну ТРК. Проте залишається відкритим питання, чому реформа, котра покликана підвищити якість інформаційного простору України призвела до зменшення…

Докладно...

“Митар чи Фарисей”?…

У неділю “Митаря і Фарисея”, Свята Церква розпочинає готувати вірних до початку щорічного духовного подвигу, який має назву Великий піст. І дуже гарним буде початком, слухаючи Св.Євангеліє і проповідь священика, розпочати готуватися до духовного подвигу із головної тематики — Молитва, як спілкування. Бо коли ми навчимося по-справжньому спілкуватися з Богом в молитві, тоді і зможемо…

Докладно...

Коли будете мене ховати — ввімкніть позивні радіо “Свобода”!

Дев’ять днів минуло, як не стало з нами Владислава Проненка. І як же так стається, що іноді егоцентризм, зацикленість на власних справах примушує зовсім “забути” про потребуючого допомоги товариша? Мабуть, якби не стривожений дзвоник Миколи Десятника, секретаря Харківської спілки журналістів, якому приснився страшний сон, на жаль віщий, то напевно б так і не поїхав би…

Докладно...

Примусова русифікація з перших хвилин навчання в Харківському медичному університеті

Питання мови у сучасній Україні політизоване, наелектризоване та підіймається низькоякісними політиками тоді, коли їм вигідно, — замість бути постійно у центрі уваги, як цього вимагає наш розвиток. Простий же народ більше за все любить говорити про те, яка українізація повинна бути, щоби не було зворотнього ефекту. Думки трапляються від “заборонити російську повністю, як нашу мову…

Докладно...

Через обман до нагороди, або В чиїх руках доля хати Сковороди в Бабаях?

У Харківському районній раді на Холодній Горі пройшло засідання робочої комісії Харківської районної ради з підготовки матеріалів на присвоєння звання «Почесний громадянин Харківського району». Серед кандидатур, винесених на розгляд робочої комісії, було подання щодо Олександра Мороза, селищної голови Бабаївської селищної територіальної громади. Щодо цієї кандидатури, у громадських активістів та окремих депутатів Харківської районної ради були…

Докладно...

Куди зникли патрульні поліцейські машини в Харкові?

Нині на вулицях Харкова вже не видно поліцейських патрульних машин з ввімкненими “мигалками”. Ще з осені 2015 в Харкові функціонує патрульна поліція нового зразку. Тоді нові поліцейські в сучасній формі за обіцянками посадовців мали стати початком глобальної реформи МВС. Перші місяці після її презентації, вулицями Харкова, в центрі та навіть на вулицях у найвіддаленіших околицях…

Докладно...

Про три біди України

Єпископ Станіслав Широкорадюк назвав три біди України: зовнішня агресія, корупція і просування гендерної ідеології: «В мене крається серце, коли я під час поїздок по східних регіонах зустрічаю людей, які страждають від війни, вимушених переселенців, які приходять просити про допомогу. Зараз мене хвилюють три проблеми: перша — це зовнішня агресія. Так, саме зовнішня – в Україні…

Докладно...

Ганьба на площі Свободи

Нещодавно проходив повз генделик “Шато”, що на площі Свободи з боку готелю “Харків” і ковзнувши полядом вивіску не повірив власним очам… У самому центрі міста, недалеко біля намету, де збирається допомога нашим воїнам привселюдно нахабно і підступно глузують з Героїв АТО… Подивіться на ці світлини і переконайтеся самі. Й не посміхайтеся відсторонено та скептично —…

Докладно...

Досвід, що потребує оприлюднення

Третій рік гібридної війни на сході України вніс у мирне життя українців свої корективи. Горе, біль, невлаштованість, смерть і водночас вибух неймовірної жертовності та самопожертви українців — усе це реалії сьогодення. «Руський мир» отруїв душі значної кількості українців Донбасу, зламав їхнє життя і посіяв зневіру у майбутнє України. Відома істина, що діти — це майбутнє…

Докладно...

Бізнес-рай для селян. Малайзія дає обладнання і не бере податок, якщо дохід менший $700

Джурія має невеличкий бізнес: пече смачні пончики на власній кухні. Пекарське обладнання надала їй держава. Так само, як і регулярні кулінарні курси. З неї не стягують податків. Не вимагають вести бухгалтерію. Її не доймають інспекції. Вона рекламує продукцію на своїй ФБ-сторінці й має багато покупців. У таких самих умовах – її приятельки та родички. «У…

Докладно...

Якщо хочеш продавати вуличну їжу з “магазинчиків на колесах” в Індонезії — купуєш фургончик, їздиш собі де хочеш і продаєш

Якщо хочеш продавати вуличну їжу з “магазинчиків на колесах” в Індонезії — купуєш фургончик, їздиш собі де хочеш і продаєш. Їх тут дуже багато, вони популярні й прибуткові. Якщо хочеш робити те саме в Україні… кхм… маєш купити на торгах право оренди земельної ділянки під фуд-трак та підписати контракт з комунальним підприємством «Міський магазин». Якщо…

Докладно...

ШАНА ДО ВИДАТНИХ ЗЕМЛЯКІВ ЖИЛА В ЙОГО СЕРЦІ

Минуло не так багато часу як з нами немає Миколи Тараненка, відомого харківського україномовного журналіста, життя якого раптово обірвалось на 59 році. Все своє свідоме життя Микола Якович присвятив журналістиці. Нею він захопився ще в школі, нею він жив всі свідомі роки, не цураючись ніколи жодної в тому числі й «чорнової» роботи. Зараз багато хто…

Докладно...

Побачив світ новий фільм “Сковородинівська географія”, присвячений мандрам українського філософа Григорія Сковороди

“Сковородинівська географія” — трисерійний документальний фільм, присвячений деяким епізодам з мандрів українського філософа Григорія Сковороди. Вперше зйомки відбулися в тих місцях, які практично не відвідують щанувальники та дослідники його творчості: Охтирський Троїцький монастир, Лебедин, Бахмут, села Безруки, Рябушки, Моначинівка, Стариця, Писарівка. У фільмі відзняті дивом збережені сковородинівські реліквії, позабуті пам’ятки та документи, пов’язані з цими…

Докладно...

Спогади про Галину Гнатівну Хоткевич. Вечір до її річниці

Друзі, приятелі, знайомі та ті, кому не байдуже прізвище Хоткевич зібралися на вечір пам`яти, присвячений доньці відомого митця Галині Гнатівні Хоткевич. Харків, Літмузей, 24 лютого 2016 р. Б.…

Докладно...

Кінофестиваль «Світло» нагородив переможців 2015

З 6 по 8 грудня в кінотеатрі «Кінопанорама» пройшов II кінофестиваль «Світло». Режисери і студії з України та зарубіжжя представили глядачеві художні та документальні фільми, анімацію, музичні кліпи та соціальні ролики. У своїй більшості цьогорічні кінороботи підняли тематику взаємин між людьми: робота волонтерів, капеланів, ставлення до людей з певними потребами, батьки і діти, загалом все…

Докладно...

Війна, динозаври та млинці на відкритому вогні

Мені неймовірно складно говорити про війну, не тому що я надто жалісно ставлюсь до людей. Ні, мої стосунки з людьми складніші за математичний аналіз. Звичайно, така хіппі як я, завжди із жалем ставиться до насильницької смерті, особливо якщо ці смерті у, майже, промислових масштабах. Але на мою думку це не найстрашніше у сьогоденній війні. Ми…

Докладно...

Храмове свято в Покотилівці. А що для вас значить парафія?

Парафіяни та гості храму Покрови Пресвятої Богородиці Василіянського монастиря в неділю 11 жовтня в Покотилівці відзначали храмове свято. Опісля Божественної Літургії був освячений нещодавно встановлений на подвір’ї монастиря хрест: Всім присутнім діти, молодь і не тільки представили виставу та творчі виступи: На завершення була традиційна польова каша та різні смаколики, котрими частувалися всі присутні досхочу. А ось…

Докладно...

Слобожанська місія великого митрополита

В духовній спадщині митрополита Андрея Шептицького майже не зустрічаються слова “Харків”, “харків’яни”, “Слобожанщина”, “Слобідська Україна”. Між тим митрополит Андрей Шептицький мав чимало зв’язків і стосунків зі слобожанами, і навіть перебував на землі Слобідської України один рік. Фільм відкриває невідомі й маловідомі сторінки біографіії митрополита Андрея Шептицького та історії слобожанських земель, що опинились на території сучасної…

Докладно...

Канони постанов церковних соборів, котрі різко засуджують кредитування та тих, хто видає кредити

THIRD LATERAN COUNCIL (1179) Canon 25. Nearly everywhere the crime of usury has become so firmly rooted that many, omitting other business, practise usury as if it were permitted, and in no way observe how it is forbidden in both the Old and New Testament. We therefore declare that notorious usurers should not be admitted…

Докладно...

ЩОДО ПЕРСПЕКТИВ ОФІЦІЙНОЇ ДЕКОМУНІЗАЦІЇ ХАРКОВА

У Харкові відбулося вже друге засідання робочої групи з питань, пов’язаних із виконанням Закону України «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і забороні пропаганди їх символіки». На жаль, очікувати позитивних результатів роботи цієї комісії не доводиться. І ось із яких причин. По-перше, у комісії – лише три представники від громадських організацій…

Докладно...

100 днів полону, або позивний 911

2 липня у приміщенні Харківської обласної організації Національної спілки письменників відбулася чи не найнезвичайніша презентація — презентація книжки Валерія Макеєва “100 днів полону, або позивний 911”. Ця книжка — не проза і не поезія, не публіцистика і не драматургія. Її автор — не письменник, не літератор і не журналіст. Це — книжка-сповідь волонтера, який пройшов…

Докладно...

Харківські завулки. 10 серія. Поруч Полтавського шляху

Полтавський шлях — вулиця Харкова, яка споконвіку показувала харків’янам, та і всій Україні шлях історичного поступу: на схід вона закінчується глухим кутом, а на захід, якщо нею їхати, весь час нікуди не звертаючи, можна через Полтаву, Київ та Львів дістатись до Атлантичного океану. Втім, і поруч Полтавського шляху, поки не рушили до Європи, є на…

Докладно...

Рецепти свободи ЗМІ шукають у Відні

“Інвестиції в ЗМІ — це не просто “вливання” в пресу. Це інвестиції в розбудову громадянського суспільства, це інвестиції в стабільність і лад у державі, а відтак — це інвестиції в майбутнє!” — з запалом виголошував свій коментар делегат з Афганістану. Бурхливими оплесками присутні медійники з різних країн Європи та Азії підтвердили правдивість влучно сказаної думки.…

Докладно...

Інформаційна війна Росії проти України очима ОБСЄ

Пропаганда через ЗМІ. Журналістика в умовах війни. Конфлікт та етика журналіста. Маніпуляції. Ці питання обговорювались на конференції ОБСЄ у Відні. Майже півсотні українських медійників, кількадесят російських, а загалом кількасот учасників з різник країн Європи та Азії були зібрані в старовинному імперському палаці Гофбург. Коментарі учасників, зібрані у фільмі, мають за мету чіткіше окреслити хід подальших…

Докладно...

Харківські завулки. 9 серія. Іванівка. Заповідник пролетаріату

Саме в харківському районі Іванівка народився місцевий пролетаріат. За радянських часів цей факт зробили предметом особливої гордості, але все, що применшувало ту гордість, старанно замовчували та нищили. Але за бажання на Іванівці можна знайти згадки про письменника Аркадія Любченка та офіцера-історика Євгена Альбовського, посміятися над курйозами щеплення пролетарської гордості й побачити кінець ватно-пролетарського періоду.…

Докладно...

Харківські завулки. 6 серія. В тюрму на Холодну Гору

Холодногірська тюрма — єдиний об’єкт в місті Харкові, де можна всерйоз говорити про примирення на грунті історичної пам’яті. В ній сиділо так багато людей, в тій чи іншій мірі причетних до творення української історії, що огорожу навколо Холодногірської тюрми можна було б спорудити винятково з меморіальних дошок. Що значить Холодногірська тюрма для України і для…

Докладно...

Другий день Інтенсивного курсу невідкладної домедичної допомоги в екстремальних умовах

Техніка інфузійної терапії. Тренінг. Курс проводить медичний загін швидкого реагування “Гіппократ”. Харків [vkalbum owner=’-15906610′ id=’214821188′ template=’fresh’]…

Докладно...

«Як ти там їздиш?» (Харківський автомобільний колорит)

«Я чув у вас у Харкові найжахливіші водії! Як ти там їздиш?» – почув я одного разу від знайомого, перебуваючи в Сумській області. А дійсно, чому Харків багато хто вважає містом з дуже складним і небезпечним рухом автотранспорту? Затор біля супермаркету «Рост» на Клочківській. Стоячи в лівому ряду, включаю показник повороту і починаю повертати ліворуч…

Докладно...

ПАТРІ- та МАТРІ- : фемінізм проти сімейних цінностей

– ГЕНДЕР І ГЕНДЕЛЬ – За безліччю політичних, економічних, екологічних, культурно-історичних проблем сучасного світу, здається, вже цілком схибленого на культі споживання та вседозволеності, якось на задній план відійшла проблема демографічних дисбалансів та основна її причина — так званий гендерний конфлікт. З одного боку, начебто часто ми переймаємося депопуляцією українського населення, великою кількістю мігрантів, серед яких…

Докладно...